Współczesny uczeń w szkole

Napisane przez dnia 07/09/2013 w Materiały dydaktyczne | Brak komentarzy

Współczesny uczeń w szkole

Czym powinien charakteryzować się uczeń XXI wieku. Przede wszystkim powinna to być osoba kreatywna i odważna na nowe wyzwania. Ponadto musi posiadać odpowiednie kompetencje w posługiwaniu się nowoczesnymi technologiami informacyjno – komunikacyjnymi. Rozwój dziedziny komputerów oraz Internetu idzie cały czas do przodu, również człowiek powinien dobrze czuć się w świecie nowoczesnych wynalazków. Dzięki programowi „Cyfrowa Szkoła”, uczniowie, którzy zagrożeni są zacofaniem technologicznym, mają szansę wzbogacać swoje umiejętności o nowe stopnie wiedzy i umiejętności.

http://www.tablice.net.pl/news/cyfrowa-szkola

Foto: gosc.pl

Uczeń cyfrowej szkoły to młody…

Uczeń cyfrowej szkoły to młody człowiek nie bojący się żadnych wyzwań. Trzeba podkreślić, że szkoła cyfrowa to placówka, która wreszcie może zasłużyć na miano placówki oświatowej XXI wieku. Koniecznie należy podkreślić, że póki co, „Cyfrowa Szkoła” to projekt o statusie pilotażowym, ale jeśli odniesie zwycięstwo, wówczas więcej jednostek oświatowych i to przez wiele lat, będzie mogło otrzymać subwencję na wyposażenie lub doposażenie swoich placówek. Można powiedzieć, że rola projektu „Cyfrowa Szkoła” jest ogromna dla całej naszej narodowej edukacji. Czasy zmieniły się bardzo.

Nowe technologie informacyjno – komunikacyjne mogą sprawdzić się idealnie w placówkach oświatowych. Dzięki nowym rozwiązaniom, każdy uczeń może rozwijać się pod kątem nowych kompetencji i umiejętności. Wszyscy zależy od nas. Cyfrowa szkoła może zdziałać dla nauki bardzo wiele dobrego. Wszyscy ci, którzy otrzymają nowe pomoce dydaktyczne, muszą zdawać sobie sprawę, że ciąży na nich prawdziwa odpowiedzialność. Tylko od właściwej realizacji zależy powodzenie projektu „Cyfrowa Szkoła”.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>