Współczesny uczeń w szkoleCzym powinien charakteryzować się uczeń XXI wieku? Przede wszystkim powinna to być osoba kreatywna i odważna na nowe wyzwania. Ponadto musi posiadać odpowiednie kompetencje w posługiwaniu się nowoczesnymi technologiami informacyjno – komunikacyjnymi. Rozwój dziedziny komputerów oraz Internetu idzie cały czas do przodu, również człowiek powinien dobrze czuć się w świecie nowoczesnych wynalazków. Dzięki programowi „ Cyfrowa Szkoła”, uczniowie, którzy zagrożeni są zacofaniem technologicznym, mają szansę wzbogacać swoje umiejętności o nowe stopnie wiedzy i umiejętności.


Współczesny uczeń w szkole

Foto: gosc.pl


Uczeń cyfrowej szkoły to młody człowiek nie bojący się żadnych wyzwań. Trzeba podkreślić, że szkoła cyfrowa to placówka, która wreszcie może zasłużyć na miano placówki oświatowej XXI wieku. Koniecznie należy podkreślić, że póki co, „Cyfrowa Szkoła” to projekt o statusie pilotażowym, ale jeśli odniesie zwycięstwo, wówczas więcej jednostek oświatowych i to przez wiele lat, będzie mogło otrzymać subwencję na wyposażenie lub doposażenie swoich placówek. Można powiedzieć, że rola projektu „Cyfrowa Szkoła” jest ogromna dla całej naszej narodowej edukacji. Czasy zmieniły się bardzo. Nowe technologie informacyjno – komunikacyjne mogą sprawdzić się idealnie w placówkach oświatowych. Dzięki nowym rozwiązaniom, każdy uczeń może rozwijać się pod kątem nowych kompetencji i umiejętności. Wszyscy zależy od nas. Cyfrowa szkoła może zdziałać dla nauki bardzo wiele dobrego. Wszyscy ci, którzy otrzymają nowe pomoce dydaktyczne, muszą zdawać sobie sprawę, że ciąży na nich prawdziwa odpowiedzialność. Tylko od właściwej realizacji zależy powodzenie projektu „Cyfrowa Szkoła”.
Brak komentarzy.

Dodawanie komentarzy zostało zablokowane.

Nauka jest przez wielu znienawidzona, a dla innych to sens życia. Jakiego nie mamy jedno jest pewne - mniej lub bardziej świadomie uczymy się przez całe życie. Świadoma edukacja to różnego rodzaju kursy oraz szkolenia, w kŧórych uczestniczymy. Mniej świadomie to przecież nasze doświadczenie, które zdobywamy każdego dnia. Zapraszamy do czytania i komentowania naszych wpisów.

Kwiecień 2014

P W Ś C P S N
« marzec   maj »
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31