Główne elementy cyfrowej szkołyCo oznacza dla placówki oświatowej miano cyfrowej szkoły? Rozwijające się ciągle technologie informacyjno – komunikacyjne wymagają stosowania ich w praktyce codziennego życia. Także jednostkom oświatowym nie powinna być obca wiedza dotycząca użytkowania nowoczesnych urządzeń komputerowych i internetowych. Każdy, kto chce zgłębić tajniki takiego szkolnictwa, powinien poszukać odpowiednich informacji w Internecie. Z czego powinna składać się więc cyfrowa szkoła?


Główne elementy cyfrowej szkoły

Foto: bi.gazeta.pl


Szkoła cyfrowa to propozycja, jaką daje program rządowy pod tym samym tytułem. Nie możemy być głusi na najnowsze osiągnięcia technologiczne. Dostrzeżono, że komputeryzacja może znacznie wspomóc klasyczną edukację. Nauczyciel według programu „Cyfrowa Szkoła” to tak zwany e-nauczyciel. Jakie cechy powinna posiadać taka osoba? Przede wszystkim jest to otwartość na nowe. Nauczyciel, który będzie pracował w ramach programu „Cyfrowa Szkoła” powinien być odpowiednio przygotowany do powierzonych mu nowych obowiązków. Wiąże się to oczywiście z odpowiednim przeszkoleniem i chęcią zgłębiania wiedzy dotyczącej pracy na nowoczesnych urządzeniach edukacyjnych. W praktyce jest to rzeczowa nauka obsługi tablic interaktywnych, tabletów czy notebooków. Nauczyciele, którzy zaangażują się w to przedsięwzięcie należycie z pewnością mają szansę na podwyższenie kwalifikacji zawodowych. Program „Cyfrowa Szkoła” obliguje do stworzenia e-zasobów, które będą prawdziwym źródłem kompetentnej wiedzy. Uczeń, który będzie pracował w ramach programu „Cyfrowa Szkoła” z pewnością będzie miał większe szanse w przyszłości.
Brak komentarzy.

Dodawanie komentarzy zostało zablokowane.

Nauka jest przez wielu znienawidzona, a dla innych to sens życia. Jakiego nie mamy jedno jest pewne - mniej lub bardziej świadomie uczymy się przez całe życie. Świadoma edukacja to różnego rodzaju kursy oraz szkolenia, w kŧórych uczestniczymy. Mniej świadomie to przecież nasze doświadczenie, które zdobywamy każdego dnia. Zapraszamy do czytania i komentowania naszych wpisów.

Kwiecień 2014

P W Ś C P S N
« marzec   maj »
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31